PestWest Electronics jest częścią Killgerm Group. PestWest zajmuje się produkcją wysokiej jakości lamp owadobójczych, opracowanych na podstawie informacji i sugestii uzyskiwanych od naszych klientów. Lampy PestWest wielokrotnie zdobywały różnego rodzaju wyróżnienia i odznaczenia.

Lampy owadobójcze PestWest zostały opracowane na początku lat 80-tych. Innowacyjny wygląd i nowatorskie rozwiązania, obecnie kopiowane przez wielu producentów, spowodowały, że lampy PestWest szybko zyskały zaufanie wśród profesjonalistów z branży pest control na całym świecie.

W 1991 roku w ramach Killgerm Group zostaje założona firma PestWest Electronics Limited, której zadaniem są dalsze prace nad opracowywaniem lamp owadobójczych, w szczególności prace nad koncepcją lamp wykorzystujących do kontroli owadów pokrywy lepne zamiast rusztu elektrycznego. Co prawda nie była to koncepcja nowa, lecz właśnie PestWest wprowadził tę metodę, jako standardową na wielu rynkach za pomocą opatentowanych nowatorskich rozwiązań.

Sukces firmy w dużym stopniu jest oparty na działalności eksportowej. Obecnie dostarczamy produkty do kontroli owadów latających do ponad 70 krajów na całym świecie. Ten sukces znalazł swoje odzwierciedlenie w wielu różnych nagrodach i wyróżnieniach.

W kwietniu 2004 roku firma została nagrodzona najbardziej prestiżową nagrodą dla firmy brytyjskiej za osiągnięcia w handlu międzynarodowym Queen’s Award for Enterprise in International Trade.

PestWest jest wiodącym dostawcą lamp owadobójczych w Europie Zachodniej. Obecnie firma aktywnie rozwija się na rynkach nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej i byłych republik Związku Radzieckiego.
W Europie wyroby firmy PestWest postrzegane są, jako produkty wysokiej, jakości, produkowane w konkurencyjnych cenach.

PestWest rozpoczął działalność w Stanach Zjednoczonych w 1993 roku. W 2001 roku powstaje odrębna firma PestWest USA LLC, zadaniem, której jest obsługa rynku amerykańskiego. W 2006 roku PestWest USA LLC nabywa nowe pomieszczenia biurowe i magazynowe w Sarasocie.

Podstawą sukcesów firmy jest wykorzystanie wieloletniego doświadczenia naukowego oraz przywiązywanie dużej uwagi do potrzeb i opinii naszych klientów. PestWest wchodzi w skład Killgerm Group, co umożliwia korzystanie z wiedzy i doświadczeń działu technicznego firmy Killgerm, szczególnie w zakresie biologii i zachowań owadów latających. Również bardzo istotna jest wiedza specjalistyczna Dyrektora Technicznego PestWest Johna Greeninga, który opracowuje i zajmuje się produkcją lamp owadobójczych od ponad 30 lat.

Właśnie ze względu na poziom wiedzy i doświadczeń, wraz z uwzględnianiem opinii i sugestii przedstawicieli branży, możemy produkować takie lampy owadobójcze, które są najchętniej stosowane przez profesjonalistów.

Cała produkcja odbywa się albo w Ossett, Wielka Brytania, albo w bardzo nowoczesnej fabryce w Wietnamie.

Firma posiada certyfikat BS EN ISO 9001:2008.